ZÁŘÍ KLEPE NA DVEŘE

Léto si užíváme plnými doušky. S příchodem podzimu však zábava a dobrodružství nekončí – alespoň u nás v Šalamounku rozhodně ne! Nachystali jsme pro vás několik zbrusu nových kroužků a kurzů a těšit se můžete i na „stará známá“ setkání.

Pro děti a rodiny:
BABYJÓGA pro miminka od 6 týdnů do jednoho roku s Evou Musterovou Marvanovou. Tato setkání probíhají jednou týdně /ve čtvrtek/ stejně jako WALDORFSKÝ KLUB

ELFÍCI, který je určen pro děti od jednoho roku. Právě zde mohou strávit čas v poklidu se svojí maminkou a dalšími kamarády. Společně si pohrát v herničce či si zazpívat a zatančit.

OUTDOOR BABY s Františkem Musterem. Během víkendových dobrodružných výprav budete mít možnost pořádně prozkoumat blízké i vzdálené okolí Chotěboře.

TÁTODÍLNA předávání tatínkovských dovedností svým ratolestem. „Děláme to, co nás jako kluky bavilo a mohlo by bavit i naše děti.“ Při setkáních, která proběhnou jednou za měsíc, se můžete těšit na výrobu luků a šípů, papírových draků, krmítek. V zimě na krmení zvířátek, bruslení na rybníku.

TED´S CLUB – hravá angličtina pro děti předškolního i školního veku s Dášou C. Hájkovou či Ondrou Paulusem. Na tyto lekce budou předběžně přijaty děti, které kurz navštěvovaly v minulém roce.

ZÁŽITKOVÉ ČTENÍ s Lucií Dostálkovou – pro děti 3-4 let či s Lucií Peškovou pro děti od 5 let. Setkání probíhají v dětském oddělení knihovny jednou za měsíc.

VENKOHRÁTKY – pro děti od 3-5 let s Janou Motlovou. Setkání budou probíhat jednou za měsíc venku za každého počasí. Bude to čas pro hru, poznávání měnící se přírody během roku a drobné tvoření.

HEJBÁNKY – „podporujeme se navzájem“ s Ivanem Vrbou. Nesoutěžní pohybové a sociální hry venku pro zábavu a radost. Pro děti od 6 let.

TERÉNKY s Ivanem Vrbou. Technika jízdy v terénu za každého počasí – šlapání, tlumení nerovností, brzdění, řazení převodů, průjezd zatáčkou, jízda z kopce, překonávání překážek, skoky, nácvik pádů.
Hledání a budování lesních stezek a terénních nerovností – skokánků (singletracků).
Vede diplomovaný A trenér cyklistiky a bývalý BMX závodník. Pro děti od 6 let.

OBJEVITELÉ s Ivanem Vrbou. Outdoorové luštitelské hry, šifry, orientace v přírodě, pozorování, hry s environmentální tématikou, fyzika, chemie – zábavné pokusy. Pro děti od 6 let.

KUCHAŘSKÁ ŠKOLIČKA s Pavlušou. Setkání pro děti od 6 let. Tito mladí kuchaři budou mít příležitost naučit se připravovat jednoduché a chutné pokrmy.

MALÝ ZAHRÁDKÁŘ s Pavlušou. Setkání pro děti od 6 let. Jedinečná možnost si se svými kamarády připravit záhony a pěstovat zeleninu ze semínka na talíř.

PŘEDŠKOLNÍ PŘÍPRAVKA ZUŠ – roční kontinuální umělecká přípravka určená předškoláčkům. Klub Šalamounek na tomto projektu spolupracuje s našimi lektory, ale také s pedagogy ze ZUŠ Chotěboř. Předškoláčci se zde seznámí s formou uměleckého vyjadřování prostřednictvím hry, technik dramatické výchovy, kreativního a intuitivního tvoření, aby pro ně bylo později jednodušší vybrat si pro sebe vhodný umělecký obor a úspěšně projít talentovými zkouškami v ZUŠ. Skupina dětí se bude setkávat jednou za týden střídavě s různými uměleckými obory: výtvarným, tanečním, literárně-dramatickým a hrou na hudební nástroje. Výuka bude zaměřena na prožitek, nikoliv na výkon.

PRO DOSPĚLÉ:
CESTA K SOBĚ – ucelený cyklus šesti setkání pro dospělé s Renatou Piklovou… „trochu her, relaxace, hraní na nástroje, poslouchání – prostě čas najít cestu ke svému já.“

NatureART – protože příroda v okolí Chotěboře láká ven a může být zdrojem inspirace, rozhodli jsme se připravit sérii tvořivých workshopů v plenéru – těšit se můžete na výtvarno, hudbu, tanec i dramatiku pod širým nebem s různými lektory.

RELAXAČNÍ BUBNOVÁNÍ PRO DOSPĚLÉ – pojďme se jednou za měsíc sejít a jen tak si zahrát a zazpívat. K dispozici budou netradiční a multifunkční bubny (Drumbeny), různé hudební nástroje, kytara, zpěvník známých i neznámých písní a lektorka Bára Polívková.

Chtěli byste se v něčem zlepšit? Brzdí vás strach z toho, že v něčem nejste příliš dobří? Nebo se bojíte ostatním ukázat to, co ve vás je? Pak je dlouhodobý projekt, financovaný ESF, číslo: CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0007745, zaměřený na Rozvoj sociálních kompetencí určený právě pro vás. Více informací zveřejníme v některém z příštích čísel.

Dále se můžete těšit na TVOŘIVÉ DÍLNIČKY, PŘEDNÁŠKY, WORKSHOPY a SLAVNOSTI.

Na jaře jsme se také připojili k projektu SOUSEDÉ PLUS, díky kterému chceme podpořit aktivní občany starší padesáti let žijící v našem městě a umožnit jim, aby společně trávili čas aktivně a navzájem se podělili o své schopnosti, vědomosti a dovednosti, které získaly během svého života.

Na rozšíření naší nabídky stále pilně pracujeme!

Komentáře