Základní ENNEAGRAM – víkendový seminář na Horním Mlýně – 22.-24.4.2022

Enneagram je velmi stará a nevšední typologie využívaná v současnosti v mnoha oblastech lidského života. Je naprosto unikátní v tom, že popisuje devět typů osobnosti, devět strategií, které si lidé nevědomky zvolili, aby se vyhnuli hlubokému strachu z neexistence, aby nás hned vzápětí vyzval k jejich opuštění, protože nás ve skutečnosti nijak nechrání, nepřináší nám lásku, svobodu ani bezpečí. Připomíná nám naši skutečnou, hlubokou podstatu prostou jakýchkoliv strategií.

Co kdyby existoval:

  • účinný a radikální způsob jak poznat sám sebe, který nekompromisně odhalí nánosy, slupky a přesvědčení, které jsme si na sebe nabalili během života, aby nás chránily před strachem, a ony nás přitom dělí od sebe samých, štěstí a naplnění?
  • učení, které je zároveň návodem a mapou jak a kudy těmito nánosy projít?
  • způsob jak porozumět ostatním, jak prohlédnout skrze jejich chování a ochranné mechanismy a pochopit, odkud vycházejí a co je pohání?
  • nástroj, díky němuž je možné vědomě vychovávat svoje děti na míru, abyste jim pomohli zvládnout jejich strachy, projít výzvami a rozvinout v sobě to nejlepší?

Komentáře