UMĚLECKÁ PŘÍPRAVKA JE V PLNÉM PROUDU

Již máme za sebou několik setkání pro děti umělecké přípravky. Na tomto projektu Klub Šalamounek úzce spolupracuje s pedagogy ze ZUŠ Chotěboř. Děti se tu seznámí s uměleckým vyjadřováním prostřednictvím hry, technik dramatické výchovy, kreativního a intuitivního tvoření, aby pro ně bylo později jednodušší vybrat si pro sebe vhodný umělecký obor či konkrétní hudební nástroj a zároveň i snažší projít talentovanými zkouškami v ZUŠ. Skupinka děti se setkává jednou za 14 dní střídavě s různými uměleckými obory: výtvarný, taneční, literárně-dramatický a hrou na hudební nástroje. Výuka je zaměřena na prožitek, nikoliv výkon. Na úvodním setkání se děti spolu s Bárou Polívkovou seznámily s dramatickou výchovou a hudebními principy.

Prozkoumali jsme již lesní roh s Janou Kampovou, Kytaru a didgeridoo se Zdeněkm Rollerem, Violoncello a kontrabas s P. Nedbalovou

Máme za sebou i setkání s výtvarným oborem a Petrou Polívkovou, kdy jsme si na kočičí lekci pohráli s klubíčky, pak je zkusili namotat na papíře a zaťali mezi ně kočičí drápky. Kreslili jsme tužkou, pastelkou, rudkou, uhlem.. a pozorovali jsme, co špiní a co ne, jaké tahy vznikají.. Zahráli jsme i na kočičky a testovali náš zrak – co zvládneme nakreslit úplně potmě? Kocoury a koťata jsme z papírů vytrhali a nalepili a povídali si o nich..

Komentáře