TÝDEN RESPEKTU K PORODU V CHOTĚBOŘI…

Světový týden respektu k porodu je místem setkávání a sdílení názorů o mateřství, porodu, rodičovství a ekologii. Probíhá v mnoha městech České republiky a potřetí i v Chotěboři. Na této akci spolupracuje Spolek pro rozvoj svobodného vzdělávání (Klub Šalamounek) s H.A.M. – Hnutím za Aktivní Mateřství. Zároveň je zaštítěna projektem Podpora návratu znevýhodněných osob (osob pečujících o malé děti, znevýhodněných věkem a samoživitelů), CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0007745, financovaným Evropským sociálním fondem v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Těhotenství, porod a rodičovství patří do vašich rukou. Nově nabytá zodpovědnost vyžaduje aktivní volbu. A vaše rozhodnutí si zaslouží respekt. I když se vymyká zastaralým zvykům, naučeným stereotypům nebo automatizovaným postupům. A právě tak zní téma pro letošní rok: Respekt k mému rozhodnutí. 

Klub Šalamounek připravil pro všechny maminky (i ty budoucí, včetně zájemců z řad tatínků) několik různorodých přednášek s odbornicemi a zároveň maminkami, které vám ukáží cesty, jimiž je možné jít. Všechny ale respektují vaše rozhodnutí, každá jsme totiž jiná a potřebujeme k dobrému pocitu jinou míru a druh podpory. Proto neváhejte, poptejte hlídání a přijďte se odreagovat, něco se dozvědět, věnovat se chvilku jen a jen sobě nebo se seznámit s dalšími ženami. 

A co pro vás chystáme? 

 

ZAHAJOVACÍ RITUÁL TÝDNE RESPEKTU K PORODU s Gabrielou Kittnarovou„Co očekávám od porodu/těhotenství/mateřství?“ – sdílení porodních příběhů a povídání o tématech porodního přání, přirozeného těhotenství a porodu.

KDY: 4. října (neděle) od 16 hod.

 

ŽENSKÁ CYKLIČNOST s Pavlou Sedláčkovou přednáška o fyzické, emoční a duševní proměně, uvažování a chování. Pokud jsme si vědomy toho, jak se v průběhu měsíce mění naše schopnosti, jsme pak úspěšnější a efektivnější v práci i osobním životě.

KDY: 5. října (pondělí) od 16 hod.

 

PROTANČI SE SAMA K SOBĚ, KE SVÉ SÍLE A SVÉMU MIMINKU – s Michaelou Málkovou, lektorkou Loona dance. „Chystáš se otěhotnět? Jsi těhotná a chceš se více propojit se svým miminkem? Připravuješ se na porod? Nebo jsi žena, která se chce spojit se svým ženstvím a svou dělohou, abys věděla, kdy máš plodné dny, kdy si raději odpočinout než se vrhat do velkých úkolů? Když se spojíme se svou dělohou a vnímáme své tělo, hodně nám to pomůže a můžeme prožívat život úplně jinak než dřív.“  (Určeno pro všechny ženy, na věku a stavu nezáleží.)

KDY: 5. října (pondělí) od 18 hod.

 

JAK SE RODÍ NA VYSOČINĚ s dulou Drahou Kasalovou – povídání nejen o tom, jak vypadá porod s dulou, ale i zkušenosti s nejbližšími porodnicemi a odpovědi na vaše dotazy.

KDY: 6. října (úterý) od 9.30 hod.

VSTUPNÉ: 100 Kč

 

ZDRAVÉ CVIČENÍ NEJEN PO PORODU s Veronikou Kutlvašrovou – teorie i ukázky cvičení s lektorkou ZTV se zaměřením na těhotné ženy a ženy po porodu

KDY: 6. října (úterý) od 17 hod.

 

AROMATERAPIE A MASÁŽE NEJEN DĚTÍ A KOJENCŮ s Leonou Burkoňovou – esenciální oleje se používají ke stimulaci či naopak uklidnění nervového systému, mohou pomoci v boji proti infekcím, podporují hojení, zvyšují imunitu, mohou zmírňovat bolest. Které vybrat pro své děti a které pro nás dospělé tak, abychom byli fit na duchu i na těle, na co si dávat pozor a jak je používat?

KDY: 7. října (středa) od 9 hod.

 

LÁTKOVÁNÍ s Jitkou Vrbovou – sdílení zkušeností… Přijďte se tedy podělit se svými zkušenostmi či nasbírat inspiraci. Společně se pokusíme odpovědět na vaše otázky spojené s látkovými plenami. Jak s látkováním začít? Kolik si nakoupit plen? Jak se o pleny starat a prát?

Budete mít možnost osahat si zboží od prodejců Látkové pleny Lillybe a Petit Lulu.

KDY: 7. října (středa) od 11 hod.

 

JEMNÉ ZROZENÍ s Gabrielou Švadlenkovou – krátká “motivační” přednáška. Když žena i její doprovod dokáží k porodu přistupovat beze strachu a s vědomostmi, dobrou oporou a potřebnými prostředky, potom může porod být pozitivní a obohacující zkušenost. Cílem je pomoci ženám porodit své dítě dle svých přání, v klidu, uvolnění a napojení se na miminko a vlastní tělo. 

KDY: 7. října (středa) od 17 hod.

VSTUPNÉ: 50 Kč

 

MEDITACE A RELAXACE K POHODĚ (nejen) PRO TĚHOTNÉ s Míšou Málkovou V poslední době, snad víc než jindy, je důležité se dokázat uklidnit a dostat se do svého středu. Meditace je tisíci lety prokázaná technika k léčení a navozování dobré nálady. Pojďme si udělat společnou relaxaci, zazpívat, také si řekneme různé možnosti, které lze praktikovat i u vás doma nebo kdekoliv potřebujete.

KDY: 8. října (čtvrtek) od 16 hod.

 

Na jednotlivá setkání je z kapacitních důvodů nutné nahlásit se předem (pište na skritek.salamounek@email.cz).

Místo konání – žlutý domeček za Kohoutovým domem (pokud nebudete po nahlášení informováni jinak).

 

Komentáře