Týden respektu k porodu v Chotěboři od 16.5.2022

Týden respektu k porodu

plakát k týdnu respektu k porodu
Týden respektu k porodu v Chotěboři

Těhotenství, porod a rodičovství patří do vašich rukou. Nově nabytá zodpovědnost vyžaduje aktivní volbu. A vaše rozhodnutí si zaslouží respekt. I když se vymyká zastaralým zvykům, naučeným stereotypům nebo automatizovaným postupům.

Světový týden respektu k porodu je čas věnovaný setkávání a sdílení názorů o mateřství, porodu, rodičovství a ekologii. Probíhá v mnoha městech České republiky a počtvrté i v Chotěboři. Na této akci spolupracuje Spolek pro rozvoj svobodného vzdělávání (Klub Šalamounek) s H.A.M. – Hnutím za Aktivní Mateřství. 

Připravili jsme pro ženy (a nemusíte být těhotná ani po porodu) v květnu následující přednášky a setkání:


pondělí 16. 5. 2022, 17:00 – 19:00, 150 Kč

JEMNÉ ZROZENÍ A PŘÍPRAVA NA POROD s Gabrielou Švadlenkovou 

  • Krátká “motivační” přednáška. Když žena i její doprovod dokáží k porodu přistupovat beze strachu a s vědomostmi, dobrou oporou a potřebnými prostředky, potom může porod být pozitivní a obohacující zkušenost. Cílem je pomoci ženám porodit své dítě dle svých přání, v klidu, uvolnění a napojení se na miminko a vlastní tělo. 

úterý 17.5. 2022, 17:00 – 18:30, 150 Kč

JAK SE RODÍ NA VYSOČINĚ s dulou Drahou Kasalovou  

  • Ve které porodnici umožní porod do vody? Kde jsou ochotni zabývat se vašim porodním plánem? To jsou možné dotazy, které zodpoví Draha Kasalová, a můžete se jí vyptat i na to, jak vypadá a jaké má výhody porod s dulou.

středa 18.5. 2022, 16:30 – 18:00, 150 Kč

ŽENSKÁ CYKLIČNOST s Pavlou Sedláčkovou

  • Přednáška o fyzické, emoční a duševní proměně, uvažování a chování. Pokud jsme si vědomy toho, jak se v průběhu měsíce mění naše schopnosti, jsme pak úspěšnější a efektivnější v práci i osobním životě.

čtvrtek 19. 5. 2022, 18:00 – 19:30, 150 Kč

EKOLOGICKÁ DOMÁCNOST A DĚTI (látkování, výroba šampuku, praní, bezobal…) – sdílení zkušeností

  • Přijďte se podělit se svými zkušenostmi či nasbírat inspiraci. Společně se pokusíme odpovědět na vaše otázky spojené s látkovými plenami, můžete si i prohlédnout spoustu vzorků. Jak s látkováním začít? Kolik si nakoupit plen? Jak se o pleny starat a prát? Vyrobíme si ekologický šampuk na mytí vlasů, probereme, kdo a jaké má zkušenosti s ekologickým praním a mytím v myčce a mnoho dalších témat.

středa 25. 5. 2022, 17:00 – 19:00, 300 Kč,

DIASTÁZA A CVIČENÍ (NEJEN) PO PORODU s Veronikou Kutlvašrovou

  • Po porodu mívají ženy potíže s rozestupem přímých břišních svalů neboli diastázou. V těhotenství je přirozená, dochází k ní zvýšením nitrobřišního tlaku a v důsledku hormonálních změn. Po porodu by se ale břišní stěna měla vrátit do původního stavu. Nestane-li se tak, vzniká zmíněná diastáza, která vede k celé řadě problémů – např. k bolestem zad nebo k takzvané stresové inkontinenci. Dozvíte se, jak cvičením diastázu postupně odstranit.

pátek 27. 5. 2022, 16:30 – 19:30, Horní Mlýn Chotěboř, 500 Kč

 PÁNEVNÍ DNO – zážitkový seminář s Janou King Kochánkovou

  • Zaměříme se na relaxaci pánevního dna za použití jednoduchého cviku v leže na podložce a za pomoci jemné hudby a aromaterapie. Naučíme se jednoduchý cvik na vytřesení agrese, vzteku a smutku z pánve, při kterém se krásně odlehčí i naše mysl a celkově je nám pak lépe. Výstupem naší práce bude obrázek, který si pak každá účastnice odnese domů.

pondělí 30. 5. 2022, 17:00 – 18:30, 150 Kč

BYLINNÁ ŽENSKÁ NAPÁŘKA s Gabrielou Švadlenkovou

  • Bylinná napářka je velmi účinná metoda ozdravení ženského lůna a navrácení ztraceného tepla zpátky do těla ženy, kam rozhodně patří. Je to jen dobře fungující nástroj v rukou vědomé ženy, díky kterému se můžete naučit pečovat o své tělo, cítit jeho potřeby, věnovat si péči, obrátit pozornost sama na sebe nebo se vnitřně zahřát. Chcete se dozvědět víc? Přijďte.


Na všechny přednášky je nutno se nahlásit předem (skritek.salamounek@email.cz), v případě nenaplnění kapacity se neuskuteční, není-li uvedeno jinak, konají se ve žlutém domečku, Buttulova 193, Chotěboř.

Některé z přednášek budou realizovány za finanční podpory Kraje Vysočina.

Komentáře