SEMELEME.CZ

Nevíte, co honem pořídit pod stromeček svým nejbližším? Chcete podpořit místní, a ne kupovat dar, který putoval přes půl Zeměkoule? Co raději takový dárkový poukaz na ušití bot – nebo spíše na jakýkoliv kurz Klubu Šalamounek v roce 2021? Nebo ručně a s láskou vyráběný betlémek s voskovými figurkami? Dětem pastelkovník nebo některého z Potvoráčků? A to vše můžete zabalit do vánočních textilních pytlíků, které lze takto používat do nekonečna.

Spolek pro rozvoj svobodného vzdělávání a skupina rodičů dětí kolem Svobodné školy a lesní školky vytvořili nový e-shop www.semeleme.cz.

Naleznete v něm různé kurzy, elektronické materiály, didaktické pomůcky a hračky… a spoustu tipů na vánoční dárky. Nabídka se bude nadále rozšiřovat.

A jaké je motto našeho e-shopu?

Kde bylo, tam bylo, z lásky k dětem se zrodilo společenství lidí. Hnala je touha dopřát svým dětem jiného vzdělání, než které oni sami jako děti zakusili. Tak vznikla školka a škola. Díky společnému setkávání původní touha přerostla ve vzájemné působení, učení a tvoření. Tak vznikly různé kurzy a organizované příležitosti k setkávání. Touha a vzájemné působení dorostly k potřebě sdílení s okolím. Tak vznikl tento virtuální market.
Zní to jako pohádka a je to pohádka. Pohádka, která měla hodně ups and downs, ale nemá ale. Je to pohádka, kterou žijeme. Díky ní se na Horním mlýně v Chotěboři utváří prostor různorodých možností a seskupení lidí rozmanitých dovedností. Protože se nesnažíme vytvořit ulitu, ale otevřenou komunitu, nabízíme naše schopnosti a dovednosti. Věříme, že vzájemné působení, setkávání, učení… je to, co každý člověk a celé společenství potřebují k tomu, aby se mohli společně uskutečňovat, respektovat a vyvíjet. Je to cesta člověka k člověku.
A tak semelme se spolu, ať nás to nesemele!!!

Mrkněte do e-shopu www.semeleme.cz, najdete nás také na Facebooku a kdo má zájem, může s námi do FB skupiny „Semeleme spolu“.

Komentáře