Po akvarelové dílničce v přírodě.. barevné pískování

Akvarelová dílnička v přírodě
Na prosluněnou akvarelovou dílničku jsme se sešli u lodě a tam zachytávali první paprsky. Ťy žluté nám pak ukazovaly cestu, dovedly nás až ke kostelíku, kde jsme nahřívali svá těla a hledali na nich nejtelplejší místečka. Právě na ně jsme si dali kapku vody a za tónů křísťálové zvonkohry čekali, až tuto kapičku sluníčko vysuší. Poté jsme opaprskovali keřík a pustili se do tvoření obrázku různými odstíny žluté. Kdo chtěl mohl použít i červenou barvu a pořádně experimentovat. Na konci setkání se uprostřed rozzářilo velké naše slunce.

Příští týden se můžete těšit na barevné pískování..

Malování pískem, hraní s pískem, pískování obrázků, sypání pískem to vše jsou dnešní názvy pro kreativní tvorbu obrázků pomocí barevného písku. Tuto techniku používali již indiánské kmeny. Setkat se s ní můžeme i v Tibetu, kde se sypaly především mandaly.

Hlavní význam pískování byl při náboženských či léčivých obřadech.
Barevné „písky“ si vyráběli drcením z pískovce, uhlí, suchých plodů či z pylu rostlin.

Tato celkem jednoduchá technika je u dětí velmi oblíbená. Procvičují si u ní trpělivost, barevné cítění..

Cena 50kč /za jednu šablonu a písky.. každá další šablona za 30Kč, můžeme zkusit i tvorbu vlastních mandal – šablon oboustrannou lepicí páskou,/

Místo – upřesníme dle počasí a počtu přihlášených /za špatného počasí je možné i zrušení dílničky, sledujte info na FB či pište do zprávy/

Je nutné se nahlásti předem do pondělí 27. 8. do 20hod. zde do FB zprávy!!!

Pokud budete mít čas a chuť, po dílničce se můžeme zdržet a udělat si společně obědový piknik. Děti budou mít čas pro sebe a volnou hru, maminky k popovídání.

Těšíme se na Vás!
E+J

Komentáře