Akce pro rodiče s dětmi

 

ELFÍCI s Magdou Hübnerovou, Mirkou Homolkovou a Jitkou Vrbovou 

Zpívání, říkanky a tanečky, jednoduché vyrábění i divadélko pro nejmenší. A čas bude samozřejmě i na hraní! Dvouhodinový program určený především dětem 0 – 3 roky.

Každý pátek 9:00-11:00, žlutý domeček naproti ZŠ Buttulova,  cena: 70 Kč 

Začínáme 2. října 2020, první lekce zdarma s Magdou Hübnerovou

HUDEBNÍ DÍLNA s Luckou Peškovou 

Propojení hry, rytmu, pohybu, zpěvu a seznamování se s hudebními nástroji a hudbou. Pro děti 3-4 a 5-6 let.

Lekce trvá 45 min., 50 Kč, žlutý domeček naproti ZŠ Buttulova.

Informační setkání, kde se rozdělíme podle věku a zájmu, proběhne ve středu 16. 9. v 16:30.

 

ČÍTANKY s Luckou Peškovou

Hravé a prožitkové setkání nad určitou knihou či literárním textem. Pro děti od 5 let. 

Lekce trvá 60 min a probíhá každou druhou středu v měsíci, 50 Kč, Dětské oddělení knihovny Ignáta Herrmanna. První setkání: 14. 10 v 16:30.

 

VÝTVARKA U DOUBRAVKY s Petrou Polívkovou

Výtvarka s důrazem na prožitek a využití přírodních materiálů. Pro děti 5-8 let.

Každé druhé pondělí v měsíci od 14:00-16:00 v areálu Horního Mlýna. Začínáme v říjnu. Cena: 80 Kč při platbě za celé pololetí, jednorázový vstup 90 Kč. Pro přihlášení a zaslání bližšího info pište na: skritek.salamounek@email.cz

 

ŘEMESLNÉ DÍLNIČKY s Jitkou Vrbovou

Těšit se můžete např. na dílny kožedělnou, keramickou, pekařskou, drátenickou, šperkařskou, textilní, košíkářskou a barvířskou. Pro děti všeho věku, mohou se přidat i jejich rodiče.

Každé čtvrté pondělí v měsíci od 14:00-16:00 v areálu Horního Mlýna.  Začínáme v říjnu. Cena: 80 Kč.

 

TERÉNKY s Ivanem Vrbou 

Technika jízdy v terénu za každého počasí – šlapání, tlumení nerovností, brzdění, řazení převodů, průjezd zatáčkou, jízda z kopce, skoky a nácvik pádů. Pohyb na čerstvém vzduchu, akce a dobrodružství. Vede diplomovaný trenér a bývalý BMX závodník.

Pro děti od 6 do 15 let, dvě dovednostní úrovně. Lekce trvá 90 min. Cena 1500 Kč (sourozenci 1200 Kč)/10 lekcí/max. 6 dětí.

Informační schůzka 15. 9. 15:00 – u křížku ul. Železnohorská, Chotěboř, KOLO S SEBOU!

 

LYŽOVÁNÍ s Ivanem VrbouChotěboř a další okolní sjezdovky (dle sněhových podmínek), podrobnosti na sportinstruktor.cz

Pro děti od 6 do 15 let, dvě dovednostní úrovně. Lekce trvá 90 min. Cena 2900 Kč (sourozenci 2500 Kč)/10 lekcí/max. 6 dětí.

 

SNOWBOARD s Ivanem VrbouChotěboř a další okolní sjezdovky (dle sněhových podmínek), podrobnosti na sportinstruktor.cz

Pro děti od 6 do 15 let, dvě dovednostní úrovně. Lekce trvá 90 min. Cena 2900 Kč (sourozenci 2500 Kč)/10 lekcí/max. 6 dětí.

 

UMĚLECKÁ PŘÍPRAVKA

Setkání jsou určena dětem od 5-7 let, které mají chuť seznámit se s různými uměleckými obory: výtvarným, tanečním, literárně-dramatickým a hudebním. Na tomto projektu spolupracujeme s lektory ZUŠ Chotěboř.

Lekce probíhají jednou za 14 dnů v pondělí, 1200 Kč za pololetí. První setkání proběhne 5. října od 17:00 – podrobnosti na FB.

 

CIRKUSOVÝ KROUŽEK s Víťou Homolkou 

Chcete se naučit žonglovat s míčky, zacházet se šátky, točit s tyčemi a další cirkusové dovednosti? Pro děti, které to chtějí zkusit, je určen tento kroužek. Bude probíhat jednou týdně v areálu Horního mlýna. První setkání bude v úterý 22. září od 15:00 na Horním mlýně. Cena 50 Kč za lekci.

 

TED´S CLUB s Dášou C. Hájkovou

Hravá angličtina pro děti předškolního i školního věku. Lekce budou probíhat každé úterý od 14:30 pro předškolní děti (které neumějí číst a psát) a od 15:30 pro školáky. Prostory ZŠ Buttulova, cena: 1100 Kč za pololetí.

Pro více info sledujte FB Klub Šalamounek či pište tedsclub@seznam.cz

 

TÁTODÍLNA se Zdendou Kittnarem

 

Předávání tatínkovských dovedností svým ratolestem. „Děláme to, co nás jako kluky bavilo a mohlo by bavit i naše děti.“ Setkání, kam je maminkám vstup zakázán. Vždy, když se děti dozví, že se ten čas blíží, začnou významně mluvit o tom, že tam smí jen tátové a „žádný ženský“. Protože „s Tátou je to jiný“. Často narážíme na to, že dětem chybí mužský vzor. Ve školách i školkách učí většinou ženy. Maminka je s dětmi doma, zatímco táta odchází kamsi do práce. Čas s tátou bývá vzácnější. A co dokáže parta tátů vymyslet pro své děti, to se ani v nejmenším nepodobá času básniček, písniček, domlouvání, svačinek a nachystaných kapesníčků, jak to bývá s maminkou.

Tátodílna je jednou za měsíc. První proběhne v pondělí 19. října. od 16:30, žlutý domeček naproti ZŠ Buttulova, 50 Kč za dítě (sourozenecké slevy).

Informace o tom, kdy a co v Tátodílně plánujeme nebo jak se k nám přidat, získáte v Kalendáři akcí nebo na FB Klub Šalamounek.

A pokud jste maminka s dětmi, kterým táta doma chybí, zavolejte na výše uvedené číslo a domluvte se. Pokud bude dostatek ostatních tátů, kteří se Tátodílny v daný termín zúčastní, vezmou vaše dítko s sebou.