CIRKUSOVÝ KROUŽEK

Lektoři: Víťa Homolka, Tibor Sedlický Probíhá každé 1. a 3. pondělí v měsíci od 14:00 v areálu Horního Mlýna
Připojit se může kdokoliv. Nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti – nebudeme trénovat tygry, ani si hrát na krasojezdkyně. Po malých krůčcích si však zlepšíme koordinaci pohybu, svoji rovnováhu a budeme trénovat různé cirkusové disciplíny jednotlivě i ve skupinách.
 
V oblasti akrobacie začneme stavět pyramidy, při níž se rozvíjí síla, balanc, vnímání svého těla, ale i důvěra a odvaha. A co se naučit létat? Postupně nabereme potřebnou sílu a flexibilitu a zapojíme také závěsnou akrobacii na šálách a hrazdě, která spojuje tanec a akrobacii.
 
Při tréninku rovnováhy vyzkoušíme chození po laně, slackline, na chodící kouli i rola-bola.
 
Seznámíme se také s různými technikami žonglování. To jako pohybová aktivita pozitivně ovlivňuje pozornost, prostorovou orientaci a koordinaci. Je to vhodná činnost i pro lidi s různým typem postižení nebo speciálními potřebami. Žonglovat zkusíme nejprve samostatně a později i ve dvojicích a skupině.
 
Stále hledáme místo pro tělocvičnu v Chotěboři. Mohl by to být libovolný prostor se stropem vysokým alespoň čtyři metry, kam lze zavěsit náčiní pro vzdušnou akrobacii. Mohlo by se jednat i o stodolu, sklad nebo výrobní prostor. Máte tip?
Těší se na vás Víťa a Tibor
Cena 50 Kč/lekci.