Pravidelné aktivity

PRO DĚTI:

ELFÍCI s Magdou Hübnerovou, Mirkou Homolkovou a Jitkou Vrbovou – zpívání, říkanky a tanečky, jednoduché vyrábění i divadélko pro nejmenší. A čas bude samozřejmě i na hraní! Dvouhodinový program určený především dětem 0 – 3 roky. Každý pátek 9:00-11:00, žlutý domeček naproti ZŠ Buttulova,  cena: 70 Kč. 

HUDEBNÍ DÍLNA s Luckou Peškovou – pro děti 3-4 a 5-6 let. Propojení hry, rytmu, pohybu, zpěvu a seznamování se s hudebními nástroji a hudbou. Lekce trvá 45 min., 50 Kč, žlutý domeček naproti ZŠ Buttulova. 

ČÍTANKY s Luckou Peškovou – pro děti od 5 let. Hravé a prožitkové setkání nad určitou knihou či literárním textem. Lekce trvá 60 min a probíhá každou druhou středu v měsíci, 50 Kč, Dětské oddělení knihovny Ignáta Herrmanna

VÝTVARKA U DOUBRAVKY s Petrou Polívkovou každé druhé pondělí v měsíci od 14:00-16:00 v areálu Horního Mlýna. Pro děti 5-8 let. Začínáme v říjnu. Výtvarka s důrazem na prožitek a využití přírodních materiálů. Cena: 80 Kč při platbě za celé pololetí, jednorázový vstup 90 Kč. Pro přihlášení a zaslání bližšího info pište na: skritek.salamounek@email.cz

ŘEMESLNÉ DÍLNIČKY s Jitkou Vrbovou proběhnou každé čtvrté pondělí v měsíci 14:00-16:00 v areálu Horního Mlýna. Pro děti všeho věku, mohou s nimi i rodiče. Těšit se můžete např. na dílny kožedělnou, keramickou, pekařskou, drátenickou, šperkařskou, textilní, košíkářskou a barvířskou. Cena: 80 Kč.

ELFÍCI s Magdou Hübnerovou, Mirkou Homolkovou a Jitkou Vrbovou – zpívání, říkanky a tanečky, jednoduché vyrábění i divadélko pro nejmenší. A čas bude samozřejmě i na hraní! Dvouhodinový program určený především dětem 0 – 3 roky. Každý pátek 9:00-11:00, žlutý domeček naproti ZŠ Buttulova, cena: 70 Kč.

CIRKUSOVÝ KROUŽEK  s Víťou Homolkou – Každé 1. a 3. pondělí v měsíci od 15:00 se koná v areálu Horního Mlýna cirkusový kroužek. Připojit se může kdokoliv. Nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti – nebudeme trénovat tygry, ani si hrát na krasojezdkyně. Po malých krůčcích si však zlepšíme koordinaci pohybu, svoji rovnováhu a budeme trénovat různé cirkusové disciplíny jednotlivě i ve skupinách. Cena 50 Kč/lekci.

TERÉNKY s Ivanem Vrbou  – technika jízdy v terénu za každého počasí – šlapání, tlumení nerovností, brzdění, řazení převodů, průjezd zatáčkou, jízda z kopce, skoky a nácvik pádů. Pohyb na čerstvém vzduchu, akce a dobrodružství. Vede diplomovaný trenér a bývalý BMX závodník. Pro děti od 6 do 15 let, dvě dovednostní úrovně. Lekce trvá 90 min. Cena 1500 Kč (sourozenci 1200 Kč)/10 lekcí/max. 6 dětí. U křížku ul. Železnohorská, Chotěboř, KOLO S SEBOU!

 LYŽOVÁNÍ s Ivanem Vrbou – Chotěboř a další okolní sjezdovky (dle sněhových podmínek), podrobnosti na sportinstruktor.cz. Pro děti od 6 do 15 let, dvě dovednostní úrovně. Lekce trvá 90 min. Cena 2900 Kč (sourozenci 2500 Kč)/10 lekcí/max. 6 dětí.

SNOWBOARD s Ivanem Vrbou – Chotěboř a další okolní sjezdovky (dle sněhových podmínek), podrobnosti na sportinstruktor.cz . Pro děti od 6 do 15 let, dvě dovednostní úrovně. Lekce trvá 90 min. Cena 2900 Kč (sourozenci 2500 Kč)/10 lekcí/max. 6 dětí.

UMĚLECKÁ PŘÍPRAVKA – setkání jsou určena dětem od 5 do 7 let, které mají chuť seznámit se s různými uměleckými obory: výtvarným, tanečním, literárně-dramatickým a hudebním. Na tomto projektu spolupracujeme s lektory ZUŠ Chotěboř. Lekce probíhají jednou za 14 dnů v pondělí, 1200 Kč za pololetí. 

TÁTODÍLNA se Zdendou Kittnarem – předávání tatínkovských dovedností svým ratolestem. „Děláme to, co nás jako kluky bavilo a mohlo by bavit i naše děti.“ Setkání, kam je maminkám vstup zakázán. První proběhne v pondělí 19. října od 16:30, žlutý domeček naproti ZŠ Buttulova, 50 Kč za dítě (sourozenecké slevy).

TED´S CLUB s Dášou C. Hájkovou – hravá angličtina pro děti předškolního i školního věku. Lekce budou probíhat každé úterý od 14:30 pro předškolní děti (které neumějí číst a psát) a od 15:30 pro školáky. Prostory ZŠ Buttulova, cena: 1100 Kč za pololetí. Pro více info sledujte FB Klub Šalamounek či pište na e-mail tedsclub@seznam.cz.

PRO DOSPĚLÉ:

POSILOVÁNÍ s Ivanem Vrbou – jak dosáhnout viditelných výsledků, jak provádět cviky bezpečně, jak správně regenerovat, korekce svalových dysbalancí, součástí je i protahování svalů. Od 14 let, každou středu 17:30 – 18:45 v posilovně Fitness studio TP, 1500 Kč/10 lekcí, nejprve kontaktujte na tel. 725 457 815.

AFROTANCE  s Hankou Novákovou – jednou měsíčně Afrikou motivované tančení v doprovodu bubeníků nebo reprodukované hudby. Více info na FB Klub Šalamounek a internetových stránkách.

CIRKUSOVÝ KROUŽEK  s Víťou Homolkou – Každé 1. a 3. pondělí v měsíci od 15:00 se koná v areálu Horního Mlýna cirkusový kroužek. Připojit se může kdokoliv. Nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti – nebudeme trénovat tygry, ani si hrát na krasojezdkyně. Po malých krůčcích si však zlepšíme koordinaci pohybu, svoji rovnováhu a budeme trénovat různé cirkusové disciplíny jednotlivě i ve skupinách. Cena 50 Kč/lekci.

ŠITÍ BF BOT s Jitkou Vrbovou – volné termíny od listopadu 2020

  • Ušijte sobě nebo svým blízkým originální kožené balerínky, polobotky, nazouváky nebo dětské capáčky. Botky budete mít za tři večery hotové.
  • Příjemně prožitý čas s popovídáním, a přitom vytvoříte úžasné kožené botky na míru.
  • Každé pondělí od 18:00 (přijít můžete kdykoli od 18:00 do 20:30, šijeme dle zájmu cca do 23:00) v Kohoutově domě (vchod z uličky Buttulova).
  • Cenu platíte za ušité boty: 1000 Kč za boty pro dospělé, 900 Kč za dětské a 500 Kč za capáčky pro nejmenší. V ceně materiál, pomůcky, lektorné i pronájem prostor.
  • Napište e-mail, abych věděla, kolik se nás sejde: skritek.salamounek@email.cz