Pravidelné aktivity

PRO DĚTI:

ELFÍCI s Magdou Hübnerovou – zpívání, říkanky a tanečky, jednoduché vyrábění i divadélko pro nejmenší. A čas bude samozřejmě i na hraní! Dvouhodinový program určený především dětem 0 – 3 roky. Každý pátek 9:00-11:00 (v první půlhodině volná hra), žlutý domeček naproti ZŠ Buttulova,  cena: 80 Kč. Vždy napište předem do čt. večera, zda přijdete!!! Tel. 777 941 178.

HUDEBNÍ DÍLNA s Luckou Peškovou – pro děti 3-4 a 5-6 let. Propojení hry, rytmu, pohybu, zpěvu a seznamování se s hudebními nástroji a hudbou. Lekce trvá 45 min., 50 Kč, žlutý domeček naproti ZŠ Buttulova. 

S ROBÁTKY DO POHÁDKY – (pro předškolní věk) s Lucií Dostálkovou – pohádky všemi smysly – s prožitkem, hrou i tvořením. Koná se 1x měsíčně, středa od 17:00-18:00 (vždy poslední týden v měsíci.

VÝTVARKA U DOUBRAVKY s Petrou Polívkovou – pro děti předškolního a ml.školního věku. Začínáme v říjnu. Výtvarka s důrazem na prožitek a využití přírodních materiálů. Cena: 80 Kč při platbě za celé pololetí, jednorázový vstup 90 Kč. Pro přihlášení a zaslání bližšího info pište na: skritek.salamounek@email.cz

ŘEMESLNÉ DÍLNIČKY s Jitkou Vrbovou proběhnou každé čtvrté pondělí v měsíci 14:00-16:00 v areálu Horního Mlýna. Pro děti všeho věku, mohou s nimi i rodiče. Těšit se můžete např. na dílny kožedělnou, keramickou, pekařskou, drátenickou, šperkařskou, textilní, košíkářskou a barvířskou. Cena: 80 Kč.

ČTENÁŘSKÁ DÍLNA s Mgr. Lucií Dostálkovou (pro děti od 2. do 4. třídy ZŠ) Čtenářská setkání pro všechny malé knihomoly, ať stávající či budoucí. Při zážitkových lekcích si budeme hrát a pracovat s rozmanitými texty s cílem rozvíjet nejen radost dětí ze čtení, ale i jejich čtenářskou gramotnost a kritické myšlení. Děti budou číst a bude jim čteno, budou odhadovat konce příběhů, psát vzkazy literárním postavám, navzájem si představovat oblíbené knížky a společně prožívat příběhy dobrodružné, smutné i vtipné… 1x týdně 60 minut / 12 lekcí / 800 Kč – max. 10 dětí. Koná se každý týden v pátek od 14:45-15:45.

TERÉNKY s Ivanem Vrbou  – technika jízdy v terénu za každého počasí – šlapání, tlumení nerovností, brzdění, řazení převodů, průjezd zatáčkou, jízda z kopce, skoky a nácvik pádů. Pohyb na čerstvém vzduchu, akce a dobrodružství. Vede diplomovaný trenér a bývalý BMX závodník. Pro děti od 6 do 15 let, dvě dovednostní úrovně. Lekce trvá 90 min. Cena 1500 Kč (sourozenci 1200 Kč)/10 lekcí. U křížku ul. Železnohorská, Chotěboř, KOLO S SEBOU!

LYŽOVÁNÍ s Ivanem Vrbou – Chotěboř a další okolní sjezdovky (dle sněhových podmínek), podrobnosti na sportinstruktor.cz. Pro děti od 6 do 15 let, dvě dovednostní úrovně. Lekce trvá 90 min. Cena 2900 Kč (sourozenci 2500 Kč)/10 lekcí/max. 6 dětí.

SNOWBOARD s Ivanem Vrbou – Chotěboř a další okolní sjezdovky (dle sněhových podmínek), podrobnosti na sportinstruktor.cz . Pro děti od 6 do 15 let, dvě dovednostní úrovně. Lekce trvá 90 min. Cena 2900 Kč (sourozenci 2500 Kč)/10 lekcí/max. 6 dětí.

UMĚLECKÁ PŘÍPRAVKA – setkání jsou určena dětem od 5 do 8 let, které mají chuť seznámit se s různými uměleckými obory: výtvarným, tanečním, literárně-dramatickým a hudebním. Na tomto projektu spolupracujeme s lektory ZUŠ Chotěboř. Lekce probíhají jednou za 14 dnů, 1200 Kč za pololetí. Napište e-mail a dozvíte se termíny prvních lekcí, ne vždy se nám podaří udělat přípravku po 14 dnech ve stejný den i čas – vzhledem k vytíženosti učitelů ZUŠ.

TÁTODÍLNA se Zdendou Kittnarem – předávání tatínkovských dovedností svým ratolestem. „Děláme to, co nás jako kluky bavilo a mohlo by bavit i naše děti.“ Setkání, kam je maminkám vstup zakázán. 50 Kč za dítě (sourozenecké slevy)

TED´ S CLUB s Martinou Prachárovou – hravá angličtina pro děti předškolního věku (případně i prvňáky). Lekce budou probíhat každé úterý od 15:00 ve žlutém domečku (Buttulova č.p. 193 – za Café Kohout). Cena  1100 Kč za pololetí – placeno ve dvou splátkách.  

Doučování ČJ a M (1. a 2. stupeň ZŠ) – individuální a respektující přístup – informace na tel. 775 386 972.

PRO DOSPĚLÉ:

TANEC 5 RYTMŮ s Hankou Novákovou – rozvíjí kreativitu a osvobozuje náš potenciál, vede nás k naší jedinečnosti a zároveň k propojení s celkem.  Sledujte plakáty, FB…

ŠITÍ BF BOT s Jitkou Vrbovou

  • Ušijte sobě nebo svým blízkým originální kožené balerínky, polobotky, nazouváky, sandále nebo dětské capáčky. Botky budete mít za tři večery hotové.
  • Příjemně prožitý čas s popovídáním, a přitom vytvoříte úžasné kožené botky na míru.
  • Každé úterý od 17:00 (přijít můžete kdykoli od 17:00 do 20:30, šijeme dle zájmu cca do 23:00) ve žlutém domečku (vchod z uličky Buttulova, č.p. 193).
  • Cenu platíte za ušité boty: 1650 Kč za boty pro dospělé, 1450 Kč za dětské a 700 Kč za capáčky pro nejmenší. V ceně materiál, pomůcky, lektorné i pronájem prostor.
  • Napište e-mail, abych věděla, kolik se nás sejde: skritek.salamounek@email.cz