Pojďme spolu se skřítkem Šalamounkem otvírat studánku!

S měsícem květnem je spojeno také tradiční „otvírání studánek“. Jak tento zvyk vlastně vznikl? V některých oblastech naší země probíhalo vždy na jaře toto „otvírání studánek“ za účelem jejich vyčištění po přešlé zimě; studánky byly mnohde jediným zdrojem pitné vody. Většinou bylo otvírání i obřadem se symbolickým zaháněním zlé moci a neštěstí.
V Klubu Šalamounek už poněkolikáté v květnu navazujeme na tuto krásnou květnovou slavnost a rádi bychom účast na otvírání studánek nabídli i vám a vašim dětem.

Na téma „zázraky v přírodě“ se mohou děti s rodiči naladit už v pátek 25. 5. 2017 při waldorfském divadélku o Lesní Žínce podle klasické pohádky Boženy Němcové. K vidění bude v Zastávce 194 – Kohoutově domě od 17:00.

O pár dní později se můžeme společně vydat na jednoho takové putování za studánkou. Sejdeme se v neděli 28. 5. 2017 v 16:00 u rybníku Obora (rybník pod Zámeckým parkem Chotěboř). Těsně před vstupem do lesa, u velkých betonových trubek, budou navázány modré fáborky, které tam nechají pomocníci studánkové víly – abychom k ní a k její studánce dobře trefili. Miminka a menší děti doporučujeme nést v šátku či v jiných nosítkách (kočárky se nám při minulém otvírání studánek úplně neosvědčily).

Co nás čeká? Společně dorazíme ke studánce, vyčistíme pramínek a možná se nám zjeví Studánková víla. Nebudou chybět ani tradiční písně, které patří k obřadu „otvírání studánek“. Těšíme se na vás! V případě potřeby (např. kdybyste bloudili), volejte na číslo: 733 645 896.

Sledujte nás na našich nových webových stránkách: www.salamounek.cz a na facebooku: https://www.facebook.com/Salamounek/

 

Komentáře