POMÁHÁME TVOŘENÍM (V RÁMCI PROJEKTU PODPORY ZNEVÝHODNĚNÝCH OSOB A 50+)

KDY: Středa 7. října 2020 v 10:00 až 12:00
 
KDE: Knihovna Ignáta Herrmanna a Informační centrum Chotěboř
 
 
Tvoření s klubkem projekt „Nedoklubko“ ve spolupráci s Havlíčkobrodskou nemocnicí a SPRSV – háčkujeme čepičky, chobotničky a srdíčka pro předčasně narozená miminka.
Akce se uskuteční v podkroví knihovny.
 
tento workshop je financován ESF v rámci projektu č. CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0007745 – Podpora návratu znevýhodněných osob (osob pečujících o malé děti, znevýhodněných věkem a samoživitelů). Účast na workshopu je zdarma.

SVATOVÁCLAVSKÁ SLAVNOST

Svatováclavská slavnost – VDĚČNOST – ÚRODA – OSLAVA SKLIZNĚ
 
Období sklizně je spojeno s oslavami hojné úrody, děkování za ni. Svatý Václav a jeho bratr jsou také symbolem dobrého a špatného „hospodáře“.
Sklízíme, snažíme se být dobrými hospodáři a myslet na zimu, uchovat zásoby. Během společné slavnosti a hostiny prožíváme hojnost, radost a vděk (co se úrody týče jsou stále ještě dobré a špatné roky a člověk to jen těžko ovlivní) za to že je o nás postaráno a Země nám před přicházející zimou poskytla své štědré dary.
Budeme topit oheň, vařit zeleninovou polévku v kotlíku, ťukat kladívkem do drátků.. /pokud tedy do košíčku vezmete podzimní dobroty – mrkev, brambory, cibuli apod. co se může hodit do polévky, lžičku, hrnek, kladívko.. bude se vše hodit/.
Můžete vzít navíc i nějaké chutné dary hojnosti jako poděkování….
Vloni jsme si to parádně užili, tak neváhejte a letos přijďte i Vy!
Těšíme se na Vás
 
https://www.facebook.com/878386225582450/videos/1457945254293208

DEJ O SOBĚ VĚDĚT, aneb JAK SÁM SOBĚ UDĚLAT REKLAMU? (V rámci projektu Podpora návratu znevýhodněných osob)

Zveme vás na interaktivní workshop, na kterém se naučíte:

jak napsat reklamní texty a díky nim lépe prodat své produkty/služby
jak upoutat klienty či zákazníky reklamními triky
jaká slova používat, kterým se vyhnout
…prostě, jak zaujmout!
Lektor: Zdeněk Malý (20 let zkušenosti v reklamních agenturách).
 
Kdy: 25. 9. 2020 v 8:30
Kde: dle počtu účastníků. Po přihlášení získáte informaci o místu konání (pište na: skritek.salamounek@email.cz)
 
Tento workshop je financován ESF v rámci projektu č. CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0007745 – Podpora návratu znevýhodněných osob (osob pečujících o malé děti, znevýhodněných věkem a samoživitelů). Účast na workshopu je zdar

TÝDEN RESPEKTU K PORODU V CHOTĚBOŘI…

Světový týden respektu k porodu je místem setkávání a sdílení názorů o mateřství, porodu, rodičovství a ekologii. Probíhá v mnoha městech České republiky a potřetí i v Chotěboři. Na této akci spolupracuje Spolek pro rozvoj svobodného vzdělávání (Klub Šalamounek) s H.A.M. – Hnutím za Aktivní Mateřství. Zároveň je zaštítěna projektem Podpora návratu znevýhodněných osob (osob pečujících o malé děti, znevýhodněných věkem a samoživitelů), CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0007745, financovaným Evropským sociálním fondem v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Těhotenství, porod a rodičovství patří do vašich rukou. Nově nabytá zodpovědnost vyžaduje aktivní volbu. A vaše rozhodnutí si zaslouží respekt. I když se vymyká zastaralým zvykům, naučeným stereotypům nebo automatizovaným postupům. A právě tak zní téma pro letošní rok: Respekt k mému rozhodnutí. 

Klub Šalamounek připravil pro všechny maminky (i ty budoucí, včetně zájemců z řad tatínků) několik různorodých přednášek s odbornicemi a zároveň maminkami, které vám ukáží cesty, jimiž je možné jít. Všechny ale respektují vaše rozhodnutí, každá jsme totiž jiná a potřebujeme k dobrému pocitu jinou míru a druh podpory. Proto neváhejte, poptejte hlídání a přijďte se odreagovat, něco se dozvědět, věnovat se chvilku jen a jen sobě nebo se seznámit s dalšími ženami. 

A co pro vás chystáme? 

 

ZAHAJOVACÍ RITUÁL TÝDNE RESPEKTU K PORODU s Gabrielou Kittnarovou„Co očekávám od porodu/těhotenství/mateřství?“ – sdílení porodních příběhů a povídání o tématech porodního přání, přirozeného těhotenství a porodu.

KDY: 4. října (neděle) od 16 hod.

 

ŽENSKÁ CYKLIČNOST s Pavlou Sedláčkovou přednáška o fyzické, emoční a duševní proměně, uvažování a chování. Pokud jsme si vědomy toho, jak se v průběhu měsíce mění naše schopnosti, jsme pak úspěšnější a efektivnější v práci i osobním životě.

KDY: 5. října (pondělí) od 16 hod.

 

PROTANČI SE SAMA K SOBĚ, KE SVÉ SÍLE A SVÉMU MIMINKU – s Michaelou Málkovou, lektorkou Loona dance. „Chystáš se otěhotnět? Jsi těhotná a chceš se více propojit se svým miminkem? Připravuješ se na porod? Nebo jsi žena, která se chce spojit se svým ženstvím a svou dělohou, abys věděla, kdy máš plodné dny, kdy si raději odpočinout než se vrhat do velkých úkolů? Když se spojíme se svou dělohou a vnímáme své tělo, hodně nám to pomůže a můžeme prožívat život úplně jinak než dřív.“  (Určeno pro všechny ženy, na věku a stavu nezáleží.)

KDY: 5. října (pondělí) od 18 hod.

 

JAK SE RODÍ NA VYSOČINĚ s dulou Drahou Kasalovou – povídání nejen o tom, jak vypadá porod s dulou, ale i zkušenosti s nejbližšími porodnicemi a odpovědi na vaše dotazy.

KDY: 6. října (úterý) od 9.30 hod.

VSTUPNÉ: 100 Kč

 

ZDRAVÉ CVIČENÍ NEJEN PO PORODU s Veronikou Kutlvašrovou – teorie i ukázky cvičení s lektorkou ZTV se zaměřením na těhotné ženy a ženy po porodu

KDY: 6. října (úterý) od 17 hod.

 

AROMATERAPIE A MASÁŽE NEJEN DĚTÍ A KOJENCŮ s Leonou Burkoňovou – esenciální oleje se používají ke stimulaci či naopak uklidnění nervového systému, mohou pomoci v boji proti infekcím, podporují hojení, zvyšují imunitu, mohou zmírňovat bolest. Které vybrat pro své děti a které pro nás dospělé tak, abychom byli fit na duchu i na těle, na co si dávat pozor a jak je používat?

KDY: 7. října (středa) od 9 hod.

 

LÁTKOVÁNÍ s Jitkou Vrbovou – sdílení zkušeností… Přijďte se tedy podělit se svými zkušenostmi či nasbírat inspiraci. Společně se pokusíme odpovědět na vaše otázky spojené s látkovými plenami. Jak s látkováním začít? Kolik si nakoupit plen? Jak se o pleny starat a prát?

Budete mít možnost osahat si zboží od prodejců Látkové pleny Lillybe a Petit Lulu.

KDY: 7. října (středa) od 11 hod.

 

JEMNÉ ZROZENÍ s Gabrielou Švadlenkovou – krátká “motivační” přednáška. Když žena i její doprovod dokáží k porodu přistupovat beze strachu a s vědomostmi, dobrou oporou a potřebnými prostředky, potom může porod být pozitivní a obohacující zkušenost. Cílem je pomoci ženám porodit své dítě dle svých přání, v klidu, uvolnění a napojení se na miminko a vlastní tělo. 

KDY: 7. října (středa) od 17 hod.

VSTUPNÉ: 50 Kč

 

MEDITACE A RELAXACE K POHODĚ (nejen) PRO TĚHOTNÉ s Míšou Málkovou V poslední době, snad víc než jindy, je důležité se dokázat uklidnit a dostat se do svého středu. Meditace je tisíci lety prokázaná technika k léčení a navozování dobré nálady. Pojďme si udělat společnou relaxaci, zazpívat, také si řekneme různé možnosti, které lze praktikovat i u vás doma nebo kdekoliv potřebujete.

KDY: 8. října (čtvrtek) od 16 hod.

 

Na jednotlivá setkání je z kapacitních důvodů nutné nahlásit se předem (pište na skritek.salamounek@email.cz).

Místo konání – žlutý domeček za Kohoutovým domem (pokud nebudete po nahlášení informováni jinak).

 

PODPORA PEČUJÍCÍCH OSOB a 50+

Na období březen – květen 2020 jsme měli v rámci projektu číslo: CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0007745 naplánované tyto prožitkové a sebepoznávací aktivity:
26. 3. – Očista pomocí esenc. olejů, vykuřovadel a další mentální a bioenergická cvičení (výroba vlastního vykuřovadla) s Míšou Málkovou

23. 4. – Všemi smysly I. s Petrou Polívkovou – Setkání sestaveno z na sebe navazujících prožitkových výtvarných aktivit, při kterých se klade důraz na smysly a sebevyjádření. Možnost realizovat netradiční tvořivý proces s prvky arteterapie 

14. 5. – Všemi smysly II. s Petrou Polívkovou – Setkání mělo volně navazovat na Všemi smysly I, ale není podmínkou jeho absolvování.

Ve čtvrtek 12. března 2020 vláda ČR vyhlásila kvůli koronaviru nouzový stav na celém území ČR. Od 16. března začalo platit omezení volného pohybu osob. Na základě těchto i dalších preventivních opatření vlády ČR jsme v tomto období odvolali veškeré aktivity i setkání probíhající v rámci projektu PODPORA PEČUJÍCÍCH OSOB a 50+. Naše klienty jsme informovali prostřednictvím emailu, Fb a webu.

V současné době hledáme s lektory nové termíny, abychom mohli vytvořit novou nabídku aktivit pro naše klienty. Tu se snažíme stále rozšiřovat dle poptávky. 

Pokud i Vy máte typ na setkání, které by třeba právě Vám mohlo pomoci najít si novou pracovní pozici či ulehčit návrat do práce po mateřské (rodičovské) dovolené, neváhejte nás kontaktová.

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

TÁBORY

Léto je zábava a pro nás k létu i neodmyslitelně patří naše tábory!

Klub Šalamounek (zaštítěn Spolkem pro rozvoj svobodného vzdělávání, z. s.) připravil pro děti od 4 let na prázdniny osm tématických příměstských táborů. Pro většinu z nich bylo zázemí okolí Horního Mlýna v malebném Údolí řeky Doubravy u Chotěboře. Rytíři museli doputovat na faru v Sopotech, milovníci kouzel a barev zase do slaměného domečku v Sychrově u Vilémova.

POHÁDKOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ S PAVLUŠOU 

Tábor probíhal ve spolupráci s knihovnou Ignáta Herrmanna. Děti procestovaly město i jeho blízké a vzdálené okolí a poznaly mnoho pověstí, které se o našem okolí tradují. Podívali jsme se na Doubravku, na přehradu, do Libice nad Doubravou a navštívili jsme i hlavní město Prahu, kde jsme si prohlídly výstavu o Večerníčku v Muzeu České televize.

PTAČÍ KRÁLOVSTVÍ

Záchrana ptačího krále byla spojující nití dalšího prázdninového dobrodružství. Děti se seznamovaly s jednotlivými obyvateli ptačího království a učili se je poznávat. Velkým zážitkem byla i návštěva obory Žleby s ukázkami dravců.

KOUZLA BAREV – Byl týden plný barevných her, rébusů, hádanek, pokusů a putování po okolí. Společnými silami jsme  vytvořili velký plakát a podepisovali se pod něj vlastním otiskem ruky. každé ráno jsme vítali v kroužku povídáním o jedné barvičce – tancováním a zpíváním. Odměnou nám byla duha, která se vybarvila každému z nás na konci týdne pod mráčkem z papírů. Zažili jsme dobrodružství, zábavu, smích, radost a i nová přátelství.

VODNÍ SVĚTY – umělecko-dramatický tábor zakončen vystoupením pro rodiče. Na něj si samy děti vyrobily originální “vodní” kostýmy, složily a nahrály hudbu, sincenovali krátké scénky. 

ZE ŽIVOTA HMYZU – během společných táborových dnů jsme pomáhali získat ztracené informace o hmyzu sově do její moudré lesní knihy. Prozkoumali jsme, co žije ve vodě, kdo pod kamenem. Jak hmyzíci vypadají, co jedí a co ke svému životu potřebují.

RYTÍŘI – tábor, ze kterého se dětem nechtělo domů. Vyrobily si meče, učily se s rytířem šermovat, jezdily na koni, střílely z luku, zkusily i tanec a šachy a nakonec byly pasovány na pážata. 

JSEM LESEM – poeticky ladění tábor na motivy knihy Daisy Mrázkové – Neplač, muchomůrko… už víme, jak les šumí, jak voní a chutná, jak je kouzelný a plný překvapení. Hráli jsme pohádky pro muchomůrku, aby nebyla smutná, putovali přes netopýří horu, brouzdali se ve šplouchavém potůčku a stavěli písečné hrady s rozkvetlými zahradami pro ještěrku. Po stopách zvěře jsme se vydali na čihadla a ani pavučinka nezůstala bez barev duhy a kapiček. Každý si odnesl lesní pokladnici, do měšce ukrýval lesní tajemství a po řece pouštěl rybičky s javorovými ploutvičkami či papírové lodičky… a teď? Možná že máme zelenou krev!

Kůry, můry, ven!

Ať je krásný den!

Klektáky, páráky, kančí kůže!

Mraky ať zalezou, kam který může!

Vítr spát! Vítr spát!

Ať sluníčko může hřát!

Zveřejnil(a) Klub Šalamounek dne Úterý 25. srpna 2020

NABÍDKA KROUŽKŮ KLUBU ŠALAMOUNEK PRO DĚTI I DOSPĚLÉ NA ŠKOLNÍ ROK 2020/21

HUDEBNÍ DÍLNA s Luckou Peškovou – pro děti 3-4 a 5-6 let. Propojení hry, rytmu, pohybu, zpěvu a seznamování se s hudebními nástroji a hudbou. Lekce trvá 45 min., 50 Kč, žlutý domeček naproti ZŠ Buttulova. Informační setkání, kde se rozdělíme podle věku a zájmu, proběhne ve středu 16. 9. v 16:30.

ČÍTANKY s Luckou Peškovou – pro děti od 5 let. Hravé a prožitkové setkání nad určitou knihou či literárním textem. Lekce trvá 60 min a probíhá každou druhou středu v měsíci, 50 Kč, Dětské oddělení knihovny Ignáta Herrmanna  První setkání: 14. 10 v 16:30

VÝTVARKA U DOUBRAVKY s Petrou Polívkovou každé druhé pondělí v měsíci od 14:00-16:00 v areálu Horního Mlýna. Pro děti od 5-8 let. Začínáme v říjnu. Výtvarka s důrazem na prožitek a využití přírodních materiálů. Cena: 80 Kč při platbě za celé pololetí, jednorázový vstup 90 Kč. Pro přihlášení a zaslání bližšího info pište na: skritek.salamounek@email.cz

ŘEMESLNÉ DÍLNIČKY s Jitkou Vrbovou proběhnou každé čtvrté pondělí v měsíci 14:00-16:00 v areálu Horního Mlýna. Těšit se můžete např. na dílny kožedělnou, keramickou, pekařskou, drátenickou, šperkařskou, textilní, košíkářskou a barvířskou. Cena: 80 Kč.

ELFÍCI s Magdou Hübnerovou, Mirkou Homolkovou a Jitkou Vrbovou.  – zpívání, říkanky a tanečky, jednoduché vyrábění i divadélko pro nejmenší. A čas bude samozřejmě i na hraní! Dvouhodinový program určený především dětem 0 – 3 roky. každý pátek od 9:00-11:00, žlutý domeček naproti ZŠ Buttulova,  cena: 70 Kč. Začínáme 2. října 2020, první lekce zdarma s Magdou Hübnerovou

TERÉNKY s Ivanem Vrbou  – technika jízdy v terénu za každého počasí – šlapání, tlumení nerovností, brzdění, řazení převodů, průjezd zatáčkou, jízda z kopce, skoky a nácvik pádů. Pohyb na čerstvém vzduchu, akce a dobrodružství. Vede diplomovaný trenér a bývalý BMX závodník. Pro děti od 6 do 15 let, dvě dovednostní úrovně. Lekce trvá 90 min. Cena 1500 Kč (sourozenci 1200 Kč)/10 lekcí/max. 6 dětí. Informační schůzka 15. 9. 15:00 – u křížku ul. Železnohorská, Chotěboř, KOLO S SEBOU!

 LYŽOVÁNÍ s Ivanem Vrbou – Chotěboř a další okolní sjezdovky (dle sněhových podmínek), podrobnosti na sportinstruktor.cz. Pro děti od 6 do 15 let, dvě dovednostní úrovně. Lekce trvá 90 min. Cena 2900 Kč (sourozenci 2500 Kč)/10 lekcí/max. 6 dětí.

SNOWBOARD s Ivanem Vrbou – Chotěboř a další okolní sjezdovky (dle sněhových podmínek), podrobnosti na sportinstruktor.cz . Pro děti od 6 do 15 let, dvě dovednostní úrovně. Lekce trvá 90 min. Cena 2900 Kč (sourozenci 2500 Kč)/10 lekcí/max. 6 dětí.

UMĚLECKÁ PŘÍPRAVKA – setkání jsou určena dětem od 5-7 let, které mají chuť seznámit se s různými uměleckými obory: výtvarným, tanečním, literárně-dramatickým a hudebním. Na tomto projektu spolupracujeme s lektory ZUŠ Chotěboř.Lekce probíhají jednou za 14 dnů v pondělí, 1200 Kč za pololetí. První setkání proběhne 5. října od 17:00

TÁTODÍLNA se Zdendou Kittnarem. Předávání tatínkovských dovedností svým ratolestem. „Děláme to, co nás jako kluky bavilo a mohlo by bavit i naše děti.“ Setkání, kam je maminkám vstup zakázán.První proběhne v pondělí 19. října. od 16:30, žlutý domeček naproti ZŠ Buttulova, 50 Kč za dítě (sourozenecké slevy).

TED´S CLUB s Dášou C. Hájkovou – hravá angličtina pro děti předškolního i školního věku. Lekce budou probíhat každé úterý od 14:30 pro předškolní děti (které neumějí číst a psát) od 15:30 pro školáky. Prostory ZŠ Buttulova, cena: 1100 Kč za pololetí. Pro více info sledujte FB Klub Šalamounek či pište tedsclub@seznam.cz

PRO DOSPĚLÉ

POSILOVÁNÍ s Ivanem Vrbou – jak dosáhnout viditelných výsledků, jak provádět cviky bezpečně, jak správně regenerovat, korekce svalových dysbalancí, součástí je i protahování svalů. Od 14 let, každou středu 17:30 – 18:45 v posilovně Junioru, 1500 Kč/10 lekcí, první lekce 30. 9.

AFROTANCE  s Hankou Novákovou – jednou měsíčně Afrikou motivované tančení v doprovodu bubeníků nebo reprodukované hudby. Více info na FB Klub Šalamounek a internetových stránkách.

ŠITÍ BF BOT s Jitkou Vrbovou. Ušijte sobě nebo svým blízkým originální kožené boty. Každé pondělí v 18 hod. v Kohoutově domě. Více info na FB Klub Šalamounek a internetových stránkách.

PŘERUŠUJEME DO ODVOLÁNÍ ČINNOST KLUBU ŠALAMOUNEK

Na základě preventivních opatření vlády ČR se přidáváme k preventivním krokům a snaze omezit kontakt mezi lidmi.

Správní rada Spolku pro rozvoj svobodného vzdělávání, z.s., který zřizuje Klub Šalamounek, rozhodla, že i my do odvolání pozastavíme činnost volnočasových aktiviti i setkání probíhající v rámci projektu PODPORA PEČUJÍCÍCH OSOB a 50+

Děkujeme za pochopení.

Přejeme Vám hodně sil a pevné zdraví!

PROJEKT NA PODPORU PEČUJÍCÍCH OSOB

Tance na africkou hudbu zaměřené na vlastní sebevyjádření s Hankou Novákovou… v rámci projetku PODPORA PEČUJÍCÍCH OSOB a 50+

A co máme ještě v plánu?

26. 3. – Očista pomocí esenc. olejů, vykuřovadel a další mentální a bioenergická cvičení (výroba vlastního vykuřovadla) s Míšou Málkovou

23. 4. – Všemi smysly I. s Petrou Polívkovou

Setkání bude sestaveno z na sebe navazujících prožitkových výtvarných aktivit, při kterých se klade důraz na smysly a sebevyjádření. Pojďte si užít netradiční tvořivý proces s prvky arteterapie a svůj vlastní čas. Předchozí zkušenosti s výtvarnou tvorbou nejsou nutné. Samotný proces je důležitější než výsledek.

14. 5. – Všemi smysly II. s Petrou Polívkovou

Setkání bude navazovat na Všemi smysly I, ale není podmínkou jeho absolvování.

Pro koho jsou setkání určena:
– Osobám starším 50 let
– Rodičům samoživitelům
– Rodičům na mateřské/rodičovské dovolené
– Uchazečům a zájemcům o zaměstnání v tomto regionu

Jak a kde se přihlásit: skritek.salamounek@email.cz,
číslo: CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0007745
Projekt financovaný Evropským sociálním fondem v rámci Operačního programu Zaměstnanost

Zveřejnil(a) Klub Šalamounek dne Čtvrtek 27. února 2020