STARÁ ŘEMESLA – TRADIČNÍ ZPRACOVÁNÍ TEXTILU

S podporou Kraje Vysočina pořádáme další setkání z projektu STARÁ ŘEMESLA – BARVENÍ A ZPRACOVÁNÍ PŘÍRODNÍCH VLÁKEN – tkaní, plstění, pletení

 

kdy: 22. 11. v 17:00 až 23. 11. v 13:00

kde: Zastávka194, Chotěboř

 

Možnost přespání, kdo by měl zájem, pište na email:skritek.salamounek@email.cz

 

https://www.facebook.com/events/2518300971784167

JAK BÝT A CÍTIT SE KRÁSNĚ I BEZ CHEMIE

Setkání o tom, jak pečovat o domácnost i o sebe zdravě, bez chemie a šetrně pro lidi i pro přírodu.

 
 
Středa 20. listopadu 2019 v 17:00 až 19:00
 

DONESTE SI LAHVIČKU S ROZPRAŠOVAČEM A KRABIČKU NA ŠAMPUK!

V rámci projektu PODPORA PEČUJÍCÍCH OSOB a 50+ je vstup zdarma.
Pro koho je přednáška určena:
– Osobám starším 50 let
– Rodičům samoživitelům
– Rodičům na mateřské/rodičovské dovolené
– Uchazečům a zájemcům o zaměstnání v tomto regionu

JE NUTNÉ PŘIHLÁSIT SE PŘEDEM: e-mailem: skritek.salamounek@email.cz,

číslo: CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0007745
Projekt financovaný Evropským sociálním fondem v rámci Operačního programu Zaměstnanost

 

https://www.facebook.com/events/548445279303952/

MARTINSKÁ SLAVNOST

Opět po roce Spolek pro rozvoj svobodného vzdělávání, který sdružuje Dětský Klub Šalamounkův Dvoreček, Klub Šalamounek a Svobodnou školu Chotěboř, uspořádal Svatomartinkou slavnost. Podvečer plný vlastnoručně vyrobených lucerniček, světýlek, stínového divadla, pečených rohlíčků, zpěvu a živé hudby.

Vlastnoručně vyráběné lampionky, světýlka a lucerničky, hudba a zpěv, svatomartinské rohlíčky… a Martin i letos přijel.

Zveřejnil(a) Klub Šalamounek dne Úterý 12. listopadu 2019

PODPORA NÁVRATU ZNEVÝHODNĚNÝCH OSOB (OSOB PEČUJÍCÍCH O MALÉ DĚTI, ZNEVÝHODNĚNY VĚKEM A SAMOŽIVITELŮM

Projekt, který od března 2018 vnašem městě provozuje Spolek pro rozvoj svobodného vzdělávání, z. s., je zaměřen na osoby znevýhodněné věkem(starší 50ti let), osoby vracející se na trh práce po návrtu zmateřské/rodičovské dovolené, rodiče samoživitelé auchazeče o zaměstnání vregionu Podhůří Železných hor. Všechny vzdělávací aktivity jsou vrámci projektu zdarma a jsou realizoványve třech klíčových aktivitách: INDIVIDUÁLNÍ KARIÉRNÍ PORADENSTVÍ, SKUPINOVÉ PORADENSTVÍ, NEFORMÁLNÍ POMOC VRÁMCI KOMUNITY. Vuplynulém obdobíbylo podpořeno přibližně 80 účastníků, kteří absolvovalivzdělávací a osvětové přednášky, workshopy, kurzy jako např. „Moje talenty, moje podnikání“, „Péče o sebe a domácnost bez chemie“, „Pozitivita a negativita vztahů vrodině a jejich vliv na práci“, „Možnosti tu jsou –přednáška o právech a povinnostech“ či ženské kruhy. Při těchto setkáních dochází krozvoji hlavně měkkých dovedností (soft skills), které jsou často vdnešní době opomíjeny. Jsou to schopnosti lidí komunikovat, společně pracovat, jednat, řešit konflikty, organizovat, rozhodovat a podobně. Právě stěmito dovednostmi mohou mít maminky (tatínkové) vracející se po několika letech do práce potíž, stejně jako lidé starší 50ti let. Pokud i Vy spadáte do výše uvedených skupina a naše aktivity by Vás zajímali, neváhejte a podívejte se na náš web: sprsv.cz či na facebook Klubu Šalamounek, který některé ztěchto akcí zaštiťuje.

VYTVOŘ SI SVŮJ OSOBNÍ AMULET/SOŠKU V KRUHU ŽEN ….

VYTVOŘ SI SVŮJ OSOBNÍ AMULET/SOŠKU V KRUHU ŽEN ….
s Míšou Málkovou…

Tvořivé setkání žen vhodné pro relaxaci, načerpání a uvolnění přebytečné energie skrze modelování. Vhodné pro naprosté laiky i zkušené umělkyně. Důležitý je proces, výsledek není nikým hodnocen.

Čtvrtek 17. října, 17 – 19h
Místo bude upřesněno dle počtu přihlášených.

JE NUTNÉ SE PŘIHLÁSIT PŘEDEM – skritek.salamounek@email.cz

V rámci projektu PODPORA PEČUJÍCÍCH OSOB a 50+ je vstup zdarma.

Pro koho je přednáška určena:
– Osobám starším 50 let
– Rodičům samoživitelům
– Rodičům na mateřské/rodičovské dovolené
– Uchazečům a zájemcům o zaměstnání v tomto regionu

Přijít může ale úplně každý, koho by toto téma zajímalo.

Jak a kde se přihlásit: e-mailem: skritek.salamounek@email.cz
číslo: CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0007745
Projekt financovaný Evropským sociálním fondem v rámci Operačního programu Zaměstnanost

STARÁ ŘEMESLA – MLYNÁŘSKÁ DÍLNA

Díky podpoře Kraje Vysočina jsme uspořádali MLYNÁŘSKOU DÍLNU, zapojili jsme se totiž do projektu STARÁ ŘEMESLA a v dílnách plánovaných jednou za měsíc se tak snažíme probudit zájem o často opomenutá řemesla. Na prvním setkání jsme se zabývali obilím, zrnem a pečením. Tloukli jsme obilí ponožkovými cepy do rytmu a obtěžkávali ten pravý, dřevěný. Rozpoznávali jsme klasy, určovali jeho části, jednotlivá zrna a jejich využití. Mleli jsme na ručním mlýnku, z mouky zpracovali těsto a upekli housky a bulky (v troubě, na ohni či v hliněné peci). Ochutnávali jsme různé obilné pokrmy a nápoje, nechyběl ani domácí žitný chléb a kvásek si mohl každý odnést domů.

Díky podpoře Kraje Vysočina jsme uspořádali MLYNÁŘSKOU DÍLNU, zapojili jsme se totiž do projektu STARÁ ŘEMESLA a v…

Zveřejnil(a) Klub Šalamounek dne Úterý 1. října 2019

 

SVATOVÁCLAVSKÁ SLAVNOST

Díky podpoře města Chotěboř mohla opět proběhnout již tradiční Svatováclavská slavnost, tentokrát však nově u Horního Mlýna. Na úvod jsme společně prožili pohádku s ozvučnými dřívky, zazpívali, donesli šafářovi něco dobrého ze sklizně z našich zahrádek jako poděkování, společně uvařili polévku v kotlíku nad ohněm, „vytepali“ si měděnou ozdobu z drátu na kovadlině, umleli zrna obilí v ručním mlýnku na mouku poslechli si Pohádku o dvou mlynářích čtenou žáky z alternativní třídy 3.C, ze Svobodné školy Chotěboř.

Fotky můžete prolistovat tu:

Zveřejnil(a) Svobodná škola Chotěboř dne Pondělí 30. září 2019

 

STARÁ ŘEMESLA

Díky podpoře z Kraje Vysočina jsme se zapojili do projektu STARÁ ŘEMESLA – jednou za měsíc proběhne setkání pro děti, mládež, případně i jejich rodiče věnované jinému řemeslu. Díky těmto setkáním chceme probudit zájem o stará a často opomenutá řemesla.

V úterý 1. října od 14hod. na Horním Mlýně proběhne TRADIČNÍ PEKAŘSTVÍ – kde se bude vlastnoručně mlít zrno v kamenném mlýnku na mouku, dělat těsto a z něj vyrábět a péct chutné dobroty.

Dále pro Vás chystáme BARVENÍ A ZPRACOVÁNÍ PŘÍRODNÍCH VLÁKEN – tkaní, plstění, pletení, v listopadu navážeme ŘEZBÁŘSTVÍM a v prosinci BRAŠŇÁŘSTVÍM – prací z kůže.

NABÍDKA KROUŽKŮ A KURZŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2019/20

Pro děti a rodiny:

BABYJÓGA pro miminka od 6 týdnů do jednoho roku s Evou Musterovou Marvanovou  Tato setkání probíhají vždy v pátek od 11hod. Lekce trvá 45 minut, 60Kč za lekci. Místo konání: domeček naproti ZŠ Buttulova. Začínáme 4. října.

WALDORFSKÝ KLUB ELFÍCI, který je určen pro děti od jednoho roku. Právě zde mohou strávit čas v poklidu se svojí maminkou a dalšími kamarády. Společně si pohrát, zazpívat si a zatančit s Evou Musterovou Marvanovou. Lekce trvá 90 minut, 60 Kč. Místo konání: domeček naproti ZŠ Buttulova.  Začínáme 4. října.

HUDEBNÍ DÍLNA s Lucií Peškovou – pro děti od 3-4 let či od 5-6let. Propojení hry, rytmu, pohybu, zpívání a seznamování se s hudebními nástroji i vážnou hudbou. Lekce trvá 45 minut. 50 Kč za lekci. Místo konání: domeček naproti ZŠ Buttulova. 

ČÍTÁNKY s Lucií Peškovou – pro děti 5-6let. Setkání probíhají v dětském oddělení knihovny každou druhou středu v měsíci. Lekce trvá 60 minut. 50 Kč za lekci

UMĚLECKÁ PŘÍPRAVKA ZUŠ – roční kontinuální setkání jsou určená předškoláčkům. Klub Šalamounek na tomto projektu spolupracuje s pedagogy ze ZUŠ Chotěboř. Skupina dětí se bude setkávat jednou za 14dnů střídavě s různými uměleckými obory: výtvarným, tanečním, literárně-dramatickým a hrou na hudební nástroje. Lekce trvá 45 minut, 850 Kč za pololetí za dítě.

TÁTODÍLNA s Ivanem – předávání tatínkovských dovedností svým ratolestem. „Děláme to, co nás jako kluky bavilo a mohlo by bavit i naše děti.“ Setkání, kam je maminkám vstup zakázán,proběhnou vždy poslední čtvrtek v měsíci, začínáme říjnem. 50Kč za dítě.

TED´S CLUB – hravá angličtina pro děti předškolního i školního věku s Dášou C. Hájkovou. Na tyto lekce budou předběžně přijaty děti, které kurz navštěvovaly v minulém roce.

DIVADLO HROU s Bárou Polívkovou pro děti od 1. – 5. třídy.  Interaktivní a hravé setkávání s hereckými technikami a metodami dramatické výchovy. Každé setkání začínáme zábavnými rozcvičkami, honičkami a hrami. Pokračujeme hereckými etudami a nácvikem zajímavých vystoupení pro širší veřejnost. Na tento kroužek mohou plynule navazovat vyšší ročníky LDO při ZUŠ v Chotěboři. Informační schůzka 26. září od 15:30, Místo konání: domeček naproti ZŠ Buttulova.

TERÉNKY s Ivanem Vrbou. Technika jízdy v terénu za každého počasí – šlapání, tlumení nerovností, brzdění, řazení převodů, průjezd zatáčkou, jízda z kopce, překonávání překážek, skoky, nácvik pádů.Hledání a budování lesních stezek a terénních nerovností – skokánků (singletracků).Vede diplomovaný A trenér cyklistiky a bývalý BMX závodník Ivan Vrba. Pro děti od 6 let. Lekce trvá 120min. každý týden. 1500 Kč za pololetí. Informační schůzka – 30. září v 16hod. místo – konec ulice Železnohorská – u křížku. KOLO S SEBOU!

VAŘEČKA s Pavlušou. Setkání pro děti od 6 let. Tito mladí kuchaři budou mít příležitost naučit se připravovat jednoduché a chutné pokrmy. Setkání probíhají v kuchyňce ZŠ Buttulova každý týden, Lekce trvá 60 minut.

 

PRO DOSPĚLÉ:

ŽENY V PROPOJENÍ S AJŠOU ALENOU JOUKLOVOU – sdílení, tanec, zpět, rituály a léčení všeho, co přijde.. Každou lichou středu od 18:30-20:30, Coop club HB Chotěboř, začínáme 11. 9. 2019. Vstup 190 Kč.

TANČÍM V RYTMU SVÉHO TĚLA S AJŠOU ALENOU JOUKLOVOU – tanec, ve kterém se rozproudí energie v těle. Pro muže i ženy každého věku.  Každou sudou středu od 18:30-20:30, Coop club HB Chotěboř, začínáme 18. 9. 2019, Vstup 190 Kč.

Dále se můžete těšit na PŘEDNÁŠKY, WORKSHOPY, SLAVNOSTI a VÝLETY.

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

Na letošní prázdniny jsme si pro děti od 4 do 13 let připravili sedm příměstských táborů a právě díky nim jsme spolu s dětmi prozkoumávali Striborův les, prožívali pohádková dobrodružství, vydali se na cestu do pravěku nebo vlezli do lesa. Hráli jsme si, putovali přírodou, tvořili, tančili a zpívali. Někdo dokonce natočil i film.

Více fotek na www.facebook.com/Salamounek